Budżet obywatelski 2018

Cieszy nas informacja iż w tym roku wszystkim wyżej wymienionym wsiom udało się wzorowo złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego Gminy Mosina na 2018r.

W sumie zostanie przeznaczona kwota na wyżej wymienione wsie z Budżetu na inwestycję ponad 35 tys zł. Mimo wielu różnych opinii na temat Budżetu Obywatelskiego cieszy mnie fakt, że powstaną nowe inwestycje z tych pieniędzy.

Baranówko – mostek wizytówka wsi, Krajkowo – budowa progów zwalniających, Sowinki – budowa chodnika, Żabinko – dokończenie remontu świetlicy etap II.

Dzięki Funduszowi Sołeckiemu oraz BOGM w 2017 roku w Żabinku został wykonany remont świetlicy wiejskiej, powstała drewniana altanka z dwoma kompletami wypoczynkowymi, nastąpiły nasadzenia zieleni oraz „wyrosła” ozdobna studnia zdobiąca teren.

W roku 2017 roku zostało rozbudowane oświetlenie drogowe w Sowinkach i Baranówku.

W Baranowie na prośbę mieszkańców po dokładnej analizie możliwości w celu bezpieczeństwa najmłodszych dzieci został przeniesiony przystanek autobusowy.

Projekt chodnika w Żabinku jest już gotowy czekamy na budowę.

Poważne plany kierowane są w kierunku rozbudowy świetlicy wiejskiej w Sowinkach, która służyć będzie mogła mieszkańcom wsi sąsiednich (Sowinek Sowińca Bogulina Baranówka ).

W styczniu 2018 roku ma nastąpić zgłoszenie projektu do konkursu pozostała kwota brakująca zapisana jest w Budżecie na 2018 rok.

Trzymamy kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie konkursu.

Od wielu lat wieś Sowiniec boryka się z problemem wody.

Rok 2018 to ciąg dalszy tworzenia projektu sieci wodociągowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *