Dzień Seniora w Żabinku

Jak co roku w Żabinku odbył się Dzień Seniora, w tym roku 5 stycznia.  Jest to wyjątkowe święto ponieważ połączone jest z magicznym okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz z nastrojem Noworocznym. Wszyscy obecni łamią się opłatkiem w obecności pięknej choinki ubranej wcześniej przez dzieci z Żabinka, składając sobie najlepsze życzenia.

Ksiądz Proboszcz Waldemar Babicz zachęcił nas do wspólnej modlitwy.

W tym roku odwiedził nas Zespół „Korbolanki”, który „porwał” nas do wspólnego śpiewu z akordeonem. Pan Andrzej Kasprzyk opowiadał o mało znanych kolędach oraz nawiązywał do tematów potraw świątecznych.

Justyna mieszkanka Żabinka przygotowała muzyczny występ, który wprowadził gości w zachwyt.

W tym szczególnym dniu nawiązaliśmy do starych zdjęć na których seniorzy mogli się odnaleźć i wspólnie powspominać dawne czasy.

Zaproszona Pani fotograf towarzyszyła nam i uwieczniła wspólne chwile, aby spotykając się za rok móc powspominać ciekawy tegoroczny Dzień Seniora.

Kiedy wszyscy nasyceni zostali życzeniami, kolędami oraz tradycjami świątecznymi zasiedliśmy do wspólnej obfitej kolacji. Na zakończenie, wszyscy otrzymali kolorowe pierniczki, ozdobione przez dzieci. Dziękujemy SZANOWNYM GOŚCIOM za obecność.

Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i pracach organizacyjnych : Radzie Sołeckiej, Pani Aldonie Gorzyńskiej, Pani Annie Cieleńskiej, Panu Tomkowi Kapturowi, Panu Jerzemu Pol, Panu Andrzejowi Tomczak oraz Pani Alince BARDZO DZIĘKUJEMY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *