Dzień Seniora

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 5 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Żabinku odbyły się obchody Dnia Seniora połączone ze spotkaniem opłatkowym. Z zaproszenia skorzystał Burmistrz Gminy Mosina Jerzy Ryś, Radny Rady Miejskiej Waldemar Wiązek, Ksiądz Proboszcz Waldemar Babicz Prezes OSP Żabinko Henryk Kosz i liczni seniorzy.

Po przemówieniu i życzeniach Sołtysa wsi Żabinko i Burmistrza wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Burmistrz poinformował mieszkańców że w roku 2016 zostanie wykonany projekt chodnika dla miejscowości Żabinko kierunek od krzyżówki na Nowinki oraz od krzyżówki kierunek na Sowinki.

W programie artystycznym, wystąpili: Justyna Matecka, która przepięknym głosem oczarowała zgromadzoną publiczność i dostarczyła wiele uśmiechu. Pani Anna Najderek z gitarą, porwała do śpiewu wszystkich seniorów. Śpiewali znane nam wszystkim polskie kolędy. Seniorów odwiedził również Święty Mikołaj z prezentami. Mieliśmy okazję posłuchać poezji Pana Ignacego Szczepaniaka. Dla najstarszej seniorki odśpiewaliśmy przy dźwięku gitary głośne sto lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *