Integracyjny Dzień Dziecka w Żabinku

5 czerwca br., po raz pierwszy w Żabinku, odbył się integracyjny Dzień Dziecka. Był to Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci z Żabinka jak również z sąsiednich wsi Sowinki, Sowiniec, Baranówko, Baranowo, Krajkowo oraz Żabno. Swoją obecnością zaszczycili nas panowie Burmistrzowie oraz liczni Radni Gminy Mosina. Rada Sołecka przygotowała wiele ciekawych atrakcji, z których dzieci mogły korzystać do woli. Odwiedziły nas labradory o imieniu Czester oraz Tina z Hodowli Leśna Czereda z Mosiny.

Dzieci mogły pogłaskać, przytulić się do przyjaźnie nastawionych psiaków zrobić sobie zdjęcie, zaobserwować pokaz aportowania.

Zmęczone dzieci po wielu konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów oraz konkursach sportowych mogły odpocząć w siodle, na końskim grzbiecie.

Milka i Atena klacze ze stajni Milówka wraz z instruktorami porywały dzieci w świat ,,koński”

Po odpoczynku na końskim grzbiecie, zregenerowane dzieci traciły energię, na dmuchanym zamku.

Wata cukrowa oraz hod-dogi uzupełniały zużyte kalorie.

OSP Żabinko zaprezentowała dzieciom nowy wóz strażacki, oraz zorganizowała przejażdżki wozem po wsi na końcu schłodzili nas mgiełką wodną w upalny dzień.

Na ten uroczysty dzień dla wszystkich dzieci zaplanowano udostępnienie po raz pierwszy‚„świeżo” postawionej siłowni zewnętrznej, która oblegana była, nie tylko przez dzieci ale umilała czas rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *