Cztery czy trzy okręgi wyborcze?

Trwają przygotowania do nadchodzących wyborów samorządowych. Aktualnie Urząd Gminy w Mosine przygotował projekt uchwały w sprawie podziału Gminy na okręgi wyborcze.
Burmistrz proponuje radnym utworzenie czterech okręgów wyborczych (dwa okręgi obejmujące miasto Mosina, jeden to tzw.  zawarcie i okręg obejmujący większą część pozostałych wsi).

Decyzję trzeba podjąć do końca marca (podejmuje ją Rada Gminy), stąd mało zostało czasu na jej przedyskutowanie.

Klub Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska zaproponował na ten temat przeprowadzenie debaty.  Debata odbędzie się w ramach porządku obrad wspólnego planowanego posiedzenia dwóch komisji Rady Miejskiej, zaplanowanego w dniu 22 marca br. od godziny 17.00 w sali 110 Urzędu Gminy.

Zapraszamy zainteresowanych.

2 Replies to “Cztery czy trzy okręgi wyborcze?”

  1. mamy zatwierdzone już 4 okręgi wyborcze z tym, że kilka wsi zostało przyłączonych do jednego okręgu miejskiego (Sowinki, Sowiniec, Baranowo, Baranówko i Żabinko). Wynika to z konieczności utrzymania się w tzw ustawowych „liczbach wyborczych”. Aby wsie te miały zatem swojego przedstawiciela w Radzie muszą zdyscyplinowanie głosować i to najlepiej na jednego wspólnego kandydata. Bowiem stają w szranki z dużymi osiedlami miejskimi tj „Czarnokurz” i „Za Barwą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *