Mosińska Fala? Czyli rozmowy o basenie w Mosinie ciąg dalszy.

W dniu 04 kwietnia 2018 r. radni dwóch połączonych komisji Rady Miejskiej w Mosinie mieli możliwość zapoznania się z koncepcją projektowanego basenu. Przedstawiciel projektanta zaprezentował wizualizację planowanego otoczenia terenu, samej bryły z zewnątrz oraz plan sytuacyjny samego basenu.

Basen wewnątrz o wymiarach 24,95 na 16 metrów ma mieć 6 torów pływackich o głębokości od 1,3 metra do 1,8 metra.

Ma być też basen „dziecięcy” o wymiarach 12 na 12 metra.

Do tego dojdzie jacuzzi oraz sauna sucha.

Dodatkowo nad częścią basenu będzie zbudowane piętro z powierzchniami użytkowymi.

Radni dyskutowali na temat tej koncepcji. Ostateczny koszt nie jest jeszcze znany bowiem będzie on określony po ustaleniu warunków przyłączy.

Na ten moment projekt wstępny już jest jednak brak warunków przyłączeniowych dla prądu i gazu może wydłużyć sam proces złożenia wniosku o pozwolenie budowlane. Umowa zawarta z projektantem, który ma uzyskać pozwolenie przewiduje, że do końca czerwca br. będzie już uzyskane pozwolenie. Aby termin ten był dotrzymany projekt winien być złożony do decyzji o uzyskanie zezwolenia do końca kwietnia br. Czy to jest możliwe?

Jeżeli chodzi o funkcjonalność samego obiektu to radni dopytywali się o strefę basenową dla całkiem małych dzieci oraz ewentualną zjeżdżalnię. Podnoszono też sprawę miejsca dla ewentualnych widzów tzw. widownia. Wg  projektanta elementy te wpłyną na podwyższenie kosztu budowy basenu z infrastrukturą. Oczywiście nic w tym dziwnego jednak jeżeli decydujemy się na takie wydatki to czy mieszkańcy wybaczą nam w przyszłości brak tego typu podstawowych elementów?

W trakcie dyskusji na pytanie radnego Andrzeja Raźnego czy projektant może wskazać obiekt zbudowany i funkcjonujący o podobnych funkcjonalnościach użytkowych basenu radni uzyskali informację, że podobny obiekt od 2014 roku funkcjonuje w Miliczu (110 km od Mosiny). W tej sytuacji radny Andrzej Raźny zgłosił wniosek o zorganizowanie wyjazdu studyjnego dla radnych celem dokonania wizji lokalnej obiektu, który już od kilku lat działa. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć jak funkcjonuje taki basen, jakie ma problemy i jakie są bieżące koszty funkcjonowania. Może dzięki temu projektowany obiekt w Mosinie będzie lepszy i bardziej funkcjonalny. Mamy bowiem jako Gmina wydać wielkie kwoty na budowę obiektu który będzie mógł być użytkowany przez prawie kolejne 40 lat. I dlatego należy problem budowy basenu wszechstronnie rozważyć. Decyzja o budowie już została podjęta i teraz musimy zbudować dobry i funkcjonalny obiekt, który będzie dobrze służył mieszkańcom (w tym zwłaszcza dzieciom) przez wiele lat. Ewentualnych błędów w projekcie dotyczącym budowy basenu nie będzie można już bowiem naprawić.

Klub Radnych Nowoczesnej Rzeczpospolitej Mosińskiej wystosował wniosek do Burmistrza Gminy Mosina w sprawie organizacji wyjazdu studyjnego dla radnych (i osób zainteresowanych) na teren basenu w Miliczu (nazwanego Milicka Fala). Może nazwiemy mosiński basem podobnie tj. „Mosińska fala”?    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *