Komisja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w szpitalu w Puszczykowie

W maju odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia I Pomocy Społecznej Rady miejskiej w Mosinie. Było to posiedzenie wyjazdowe w Szpitalu w Puszczykowie.

Tematem komisji była Holistyczna opieka nad osobami nieuleczalnie chorymi, Opieka paliatywna jej zadania, trudności aspekty moralne, psychologiczne, współpraca z rodzinami , wolontariuszami.

Na komisji obecni byli radni członkowie komisji Ochrony Zdrowia z Mosiny: Jolanta Szymczak- przewodnicząca komisji, Agnieszka Gorzyńska, Marian Osuch, Waldemar Wiązek, radna Puszczykowa- dr. E .Czarnecka, vice-prezes Szpitala Piotr Reiter, dr med. Zbigniew Popow- ordynator Oddziału opiekuńczo-Paliatywnego, pielęgniarka koordynująca- Paulina Tomkiewicz, psycholog- Ewa Muszyńska, Renata Ratajczak, radni Andrzej Raźny, Mirosław Rożek.

Genezę powstania przed laty oddziału Paliatywnego przybliżył wszystkim ordynator Popow, do rozmowy włączyły się panie psycholog, które przedstawiły szereg problemów związanych z pracą na tak trudnym i odpowiedzialnym oddziale. Jak wspaniały i z jak ogromnym sercem ma zespól do pracy przy chorych nieuleczalnie opowiedziała pielęgniarka koordynująca , pani Paulina Tomkiewicz.

Radni komisji zwrócili się z wnioskiem do burmistrza aby w budżecie na rok 2019 , również zagwarantować środki na pomoc dla szpitala, docelowo na zakup sprzętu w wysokości 30 tyś zl., z którego to będą w przyszłości korzystać nasi mieszkańcy.

 Na zakończenie komisji radni zostali zaproszeni na oddział, gdzie mogli osobiście zobaczyć w jakich warunkach przebywają pacjenci nieuleczalnie chorzy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem , rozmiaru oddziału, ilości łóżek, / 44 szt./ czystości, kompleksowej opieki, pań pielęgniarek i opiekunów. Pełen profesjonalizm i wielki szacunek dla wszystkich tam pracujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *