Agnieszka Gorzyńska

Agnieszka Gorzyńska

Agnieszka Gorzyńska (Żabinko)


Agnieszka Gorzyńska – mam 33 lat i jestem technikiem agrobiznesu. W wolnym czasie lubię jeździć konno i cieszyć oko widokiem naszych pięknych GÓR. Minęły już cztery lata od dnia zaprzysiężenia Rady Miejskiej w Mosinie. Obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem za co serdecznie dziękuję. Czuję się zobowiązana, aby  chociaż w skrócie rozliczyć się  z Państwem ze swojej pracy.

Obecnie jestem Sołtysem wsi Żabinko oraz Radną Rady Miejskiej w Mosinie, należę do czterech komisji branżowych. Zmiany, które nastąpiły w ostatnich latach w Gminie Mosina, znalazły swoje odzwierciedlenie w „NASZYCH MAŁYCH WSIACH”, takich jak Żabinko, Sowinki, Sowiniec, Bogulin, Baranówko, Baranowo, Krajkowo. Mam na myśli Uchwalenie Budżetu Obywatelskiego a na rok 2019 i  dołączenia tego Budżetu do Funduszu Sołeckiego. Remont świetlicy, zagospodarowanie zielenią, budowy chodników,  oświetlenie, barierki na mostku w Baranówku, progi zwalniające…to tylko przykładowe inwestycje wykonane z Budżetu Obywatelskiego.  Gotowy projekt rozbudowy  świetlicy w Sowinkach czeka na ostatnie decyzje z Poznania, oświetlenie na ścieżce rowerowej w Sowińcu, projekt wodociągu w Sowińcu, długo oczekiwana budowa chodnika w Żabinku, remont świetlicy
w Krajkowie, doposażenie placu zabaw…. Ważną inwestycją
  jest decyzja budowy ścieżki rowerowej z Mosiny w kierunku Żabinka. Inwestycje są bardzo ważne, ale ważna jest również integracja mieszkańców: Dzień Seniora, Integracyjny Dzień Dziecka, wycieczka do ZOO we Wrocławiu, „Potupajka”, wspólne pieczenie świątecznych pierniczków oraz ubieranie choinki, konkurs na najciekawsze przybranie okna sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dużo zostało zrobione, ale jak to z pracą bywa, nigdy się nie kończy i jest jeszcze dużo do zrobienia.

Dzięki wspólnej pracy z Burmistrzami, Radnymi oraz  Sołtysami osiągnęliśmy wiele wyznaczonych celów.