Paulina Raczyńska

Paulina Raczyńska

Paulina Raczyńska (Czapury)

Paulina Raczyńska  – mam 39 lat, jestem matką dwojga dzieci – 14. letniego syna i 5. letniej córki. Kocham zwierzęta, a w szczególności psy – od 30. lat wierna jednej rasie (bokser).
W Czapurach zamieszkałam cztery lata temu. Od 17. lat pracuję jako funkcjonariusz Służby Więziennej w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Przez szereg lat byłam kuratorem społecznym w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Od samego początku w Czapurach angażuję się w życie społeczne, organizując między innymi sprzątanie wsi i okolicy. Wcześniej w Szkole Podstawowej w Czapurach a obecnie w Szkole Podstawowej w Daszewicach pełnię funkcje w samorządzie klasowym i szkolnym. Szczególnie jestem zainteresowana poprawą bezpieczeństwa Gminy Mosina, w tym naszych Czapur, utwardzaniem dróg, instalacją oświetlenia, zwiększeniem liczby bezpiecznych przejść drogowych, poprawą komunikacji miejskiej, budową „prawdziwego” placu zabaw. Bardzo ważnym dla mnie elementem jest zadbanie o środowisko, wyeliminowanie palenia śmieciami w piecach, dopilnowanie aby na naszych terenach zielonych i w okolicznych lasach zniknęły wysypiska śmieci. Marzę
o prawdziwej integracji społeczeństwa Czapur i sąsiadujących wsi w utworzonych w przyszłości klubach dla biegaczy, kolarzy, piłkarzy czy kajakarzy.

Moja determinacja oraz bezwzględność w działaniu,  przełoży się na polepszenie jakości życia w naszej gminie. 

 Mój program:


1.Bezpieczne Czapury

          Więcej patroli policyjnych

          Regularne spotkania dzielnicowych z mieszkańcami

          Monitorowanie głównych dróg

          Oświetlenie na osiedlach i drogach wiejskich

          Zwiększenie przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej

2.Remonty, utwardzanie dróg wraz z chodnikami oraz budowa ścieżek rowerowych.

3.Wspieranie mieszkańców w ich sprawach.

4.Poprawa jakości komunikacji, dodatkowa linia autobusowa Starołęka-Wiórek.

5.Stworzenie „prawdziwego’’ placu zabaw.

6.Integracja lokalnej społeczności z nowymi mieszkańcami. Stworzenie np. sezonowego targowiska i promowanie swoich przetworów.

7. Ochrona środowiska np. przez zwiększenie ilości koszy na odpady w lasach.

8. Utworzenie terenu zamkniętego na wybieg dla psów.

9.Dla aktywnych mieszkańców utworzenie klubów biegaczy, kolarzy, piłkarzy oraz kajakarzy (wspólne wyjazdy, spotkania, dofinansowania)

 Twój głos jest bardzo ważny i przyczyni się do zmian. Zagłosuj na mnie !